Newton Primary School

26 stycznia b.r. w klasie II a odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci
i Dziadka zatytułowane "Popołudnie z kolędą". Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, w którym wierszem, tańcem, piosenką chciały podziękować Babciom i Dziadkom za ich wielkie serca. Następnie wnukowie wręczyli wykonane upominki. Podczas wspólnego poczęstunku przy stole, z pewną dozą nieśmiałości, rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Przy dźwiękach gitary oraz innych instrumentów (pałeczki, grzechotki, tamburyna) wszyscy zebrani zaśpiewali najpopularniejsze polskie kolędy. Odbyła się również zabawa pt.: "Grająca Ciuciubabka", która przyniosła zarówno dzieciom, jak i gościom dużo radości. Na zakończenie miłego spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

 WP 20180126 14 55 55 Pro

Życzymy wszystkim aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii. Mamy nadzieję, że wrócicie zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi podczas zajęć edukacyjnych wychowawcy klas przypomnieli naszym uczniom o znaczeniu ruchu na świeżym powietrzu, zasadach zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom, a przede wszystkim przestrzegania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

W celu utrwalenia zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas ferii została przygotowana gazetka na korytarzu szkolnym.

 ferie2018

W karnawale, w karnawale

Dzieci bawią się wspaniale.

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się.

 

W sobotę 27 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu odbyła się zabawa karnawałowa. Na wszystkich uczestników balu czekała pięknie udekorowana przez Radę Rodziców sala oraz pyszne przekąski i zdrowe napoje.

W karnawałowej scenerii, przy rytmicznej muzyce dzieci bawiły się doskonale. Wśród bawiących się na balu żołnierzy policjantów, kucharzy, piratów, księżniczek, sympatycznych zwierząt, postaci z bajek i filmów trudno było rozpoznać uczniów naszej szkoły. Przybyli nie tylko ochoczo tańczyli, ale brali też udział w licznych konkursach. Prowadzącym trudno było wyłonić króla i królową balu, dlatego postanowili nagrodzić wszystkich tancerzy.

Dziękujemy za udaną zabawę.

 DSCN6009

29.01.2018 r. - 05.02.2018 sekretariat będzie czynny w godz. 7.30 - 15.30
06.02.2018 r. - sekretariat będzie czynny w godz. 7.30 - 16.00
07.02.2018 r. - sekretariat będzie czynny w godz. 11. 00 - 16.00
08.02.2018 r. - sekretariat będzie czynny w godz. 9.00 - 13.30
09.02.2018 SEKRETARIAT BĘDZIE NIECZYNNY

20 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbyły się Zawody Szachowe, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Miło nam poinformować, że

 •       uczeń klasy III b Konrad Kowal zajął I miejsce w kategorii dzieci urodzonych w 2008r.
 •       uczennica klasy III a Lena Kochanowicz zajęła II miejsce
  w kategorii dziewcząt.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

20180120 131845

W pięknej zimowej scenerii wybraliśmy się wraz z uczennicami klasy III b, ich rodzicami, dziadkami i wychowawczynią Bogusławą Szymańską na „Wspólne kolędowanie” do zamku w Krasiczynie. Uroczystość odbyła się w niedzielne popołudnie w dniu 21.01.2018 r. W przeglądzie kolęd uczestniczyli uczniowie ze szkół i przedszkoli gminy Krasiczyn, Radymna i nasza grupa śpiewająca z Przemyśla. Wspaniałe sale krasiczyńskiego zamku i ich dawny wystrój wprowadzały nastrój dawnego wspólnego kolędowania.

DSC 0969

„Dziś dla Babci słońce mamy

I całuski dla Dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa

I piosenkę śpiewa wnusia”.  

W dniu 19.01.2018 r. o godzinie 16.30 w naszej szkole odbyły się Jasełka, przygotowane przez uczniów klasy III b, pod opieką pani Bogusławy Szymańskiej. Dedykowano je wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Dziadkowie mieli okazję podziwiać grę aktorską swoich wnuków oraz wzruszać się przy słuchaniu życzeń. Wspaniałe kolędy i pastorałki dopełniały całość przedstawienia. Na zakończenie, dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie namalowane portrety. Przy ciastku, herbacie i tańcach miło spędzono wyjątkowe chwile.  

IMG 1972

W piątek 19 stycznia uczniowie klasy III a udali się do Muzeum Ziemi Przemyskiej na warsztaty. Dzieci zapoznały się z twórczością Jana Cybisa – czołowego reprezentanta nurtu kolorystycznego. Malarz wykształcił własny styl odznaczający się wysokimi wartościami kolorystycznymi, zróżnicowaną fakturą i ekspresyjną plamą. Jego motto brzmiało: „O malarstwie nie wiem nic. Ale jedno wiem. Jeżeli nie zaskoczę się sam na płótnie, nikogo nie zaskoczę”.

Po obejrzeniu wystawy i poznaniu warsztatu pracy malarza samodzielnie tworzyliśmy obrazy inspirowane koloryzmem. Zaciekawiła nas technika malowania na desce, zachowanie się farb akrylowych i obserwowanie efektów nakładania barw.

Z pełnym zaangażowaniem i przejęciem stworzyliśmy własne dzieła malarskie, a efekty naszej pracy na pewno zaskoczą naszych najbliższych.

DSCN5817

We wtorek 16 stycznia naszą szkołę odwiedził Grzegorz Chachura, członek grupy „trzask.pl”. Podczas pokazu ilustrowanego zdjęciami podróżnik opowiadał nam o Tajlandii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o życiu w Bangkoku, plemieniu Padaung, Świątyni Tygrysów, rezerwacie tygrysów, słoniowych taksówkach, makakach, czerwonych orchideach. Tematyka oraz poruszane przez naszego gościa ciekawostki zachęciły nas do egzotycznych wypraw.

DSCN5771

Dzieci z klasy 1a odwiedziły bibliotekę miejską. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z nią. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się także, jak należy dbać o książki oraz obejrzały film, w jaki sposób powstaje książka. Wycieczka bardzo się wszystkim spodobała. Dostarczyła wielu cennych informacji, zadowolenia i wrażeń. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

 20180110 110027

27 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 9.30 w Szkole Tańca Golden Dance Hotel Accademia ul. Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 odbędzie się Zabawa Karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. Koszt uczestnictwa w zabawie wynosi 25 zł za dziecko. Zapisy i wpłaty u wychowawcy klasy.

Zebrania z rodzicami odbędą się:
24 stycznia 2018 godz. 16.00 - klasy I, IIIA, IIIB 
25 stycznia 2018 godz. 16.00 - klasa IIA 
25.01.2018 r. godz. 17.00 klasa IV
Trwa nabór do klas I, III, V na rok szkolny 2018/2019.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt tel. (16) 670 54 20
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona w Przemyślu zaprasza na
Dzień Otwarty
20 stycznia 2018 (sobota) w godz. 13.30-16.30
W programie:
 • zabawy integracyjne
 • zajęcia językowe
 • gry i zabawy ruchowe
 • zajęcia plastyczne
Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

22 grudnia uczniowie klas II a i III a zorganizowali w swoich klasach spotkania przedświąteczne. Przy blasku choinki złożyli sobie życzenia, z apetytem zjedli śniadania i pyszne łakocie. Wspólnie zaśpiewali znane i te mniej znane kolędy oraz pastorałki. Opowiadali o zwyczajach świątecznych w domach rodzinnych.

16

Pielęgnując tradycje bożonarodzeniowe w naszej szkole 21 grudnia 2017 r. odbyły się JASEŁKA w wykonaniu klasy III b. Wspaniała gra aktorka, bogate stroje, ciekawa scenografia wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Miłym akcentem na zakończenie, było łamanie się opłatkiem całej społeczności szkolnej.

Pani dyrektor Anna Skomro-Blajer złożyła świąteczne życzenia wszystkim zebranym. Jasełka przygotowała wychowawczyni klasy III b, Bogusława Szymańska.

DSCN5693

Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia 2017r. do 1 stycznia 2018r.

Do szkoły wracamy 2 stycznia 2018r.

BN 2017

19 grudnia 2017r. w mroźne przedpołudnie uczniowie klasy II a wybrali się do Narodowego Muzeum Ziemi Przemyskiej. Celem wyjścia było poznanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w naszym kraju. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają podawane na Wigilię potrawy i co symbolizują. Wiedzą już, jak dawniej i obecnie wygląda świąteczny stół. Poznały również „wróżby” wigilijne. Następnie chłopcy i dziewczynki wzięły udział w warsztatach, których tematem było wykonanie choinki. Wycinały, kleiły i ozdabiały, a pomysłów im nie brakowało. Zorganizowane zajęcia bardzo się dzieciom podobały.
Z pięknymi pracami wróciły do szkoły.

 WP 20171219 11 13 07 Pro

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III b Lena Gaweł zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Szopka oczami dziecka” organizowanym przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Na konkurs wpłynęło ponad 220 prac przedstawiających szopkę bożonarodzeniową widzianą oczami i wyobraźnią dzieci. Patronat nad konkursem objęli Pan Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Pan Jan Pączek Starosta Przemyski.

19 grudnia w muzeum odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej, na której można obejrzeć wszystkie prace.

 

14 grudnia klasa I a wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa do parku trampolin oraz Nowej Dęby - Fabryki Bombek. Trampoliny to coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej, dostarczyła ona uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

W drugiej części wycieczki uczniowie zwiedzali Fabrykę Bombek z przewodnikiem, podczas którego zostali zapoznani z wszystkimi etapami powstawania bombek od formowania z rozgrzanego szkła na dmuchalni przez dekorowanie po pakowanie. Po zwiedzaniu dzieci brały udział w warsztatach z dekorowania bombek, które każdy uczestnik zabiera jako pamiątkę z wycieczki.

DSC 0640

14 grudnia uczniowie klas III a, III b i IV a podczas zajęć języka niemieckiego przemienili się w prawdziwych cukierników. Z zapałem dekorowali świąteczne pierniczki. Widok smakowitych i kolorowych ciasteczek sprawił, że nie tylko uczniowie nie mogli się im oprzeć…

W tym dniu każdy z nas „poczuł” zbliżające się święta.

 DSCN5514

W naszej szkole możemy poczuć atmosferę, zbliżających się wielkimi krokami, świąt. W klasach, świetlicy i na korytarzu szkolnym pojawiły się dekoracje zimowe i bożonarodzeniowe.

15 grudnia na parkingu przed szkołą pojawiły się pięknie udekorowane kramy z ozdobami świątecznymi wykonanymi przez naszych uczniów i ich rodziców. W tym dniu odbył się świąteczny kiermasz. Zaproszeni przez nas goście mogli zakupić tradycyjne, nowocześnie i oryginalne ozdoby świąteczne. Kupujący mogli również posilić się różnymi przysmakami wykonanymi przez rodziców i wysłuchać utworów w wykonaniu naszych uczniów. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki, pastorałki i kolędy w języku polskim, niemieckim i angielskim.

Wszystkim organizatorom kiermaszu serdecznie dziękujemy!

 DSCN5569

11 grudnia uczennica klasy II a Milena Ciupa oraz uczennica klasy III b Amelia Makara udały się do Urzędu Miejskiego w Przemyślu celem zaproszenia Zastępców Prezydenta Miasta Przemyśla na kiermasz ozdób świątecznych organizowany w naszej szkole. Panowie Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak przyjęli je bardzo ciepło i serdecznie. Chętnie pozowali do zdjęć i pozwolili naszym reprezentantom „przymierzyć się” do fotela wiceprezydenta.

 DSCN5487

Uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa, a konkretnie do Fabryki bombek. Poznali w niej cały proces powstawania najbardziej popularnych ozdób choinkowych: od etapu nagrzewania, dmuchania, barwienia bombek, do momentu ich zdobienia w pracowni plastycznej różnymi wzorami i kolorami. Największą frajdą okazał się sklep z dużą ilością ciekawych bombek: pieski, pająki, rybki itp. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało bombkę z własnym imieniem. Kolejnym punktem pobytu w Rzeszowie było zwiedzenie „Muzeum Dobranocek”. Pani przewodnik zapoznała dzieci z autorami oraz z historią powstawania bajek takich jak: „Jacek i Agatka”, „Miś Uszatek”, „Miś Koralgol”, „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Przygody Koziołka Matołka” i wiele innych. Dzieci oglądały eksponaty umieszczone w gablotach, robiły sobie zdjęcia z pluszowymi bohaterami. Chętne osoby dokonały także wpisu w pamiątkowej księdze. W sali kinowej zaś można było obejrzeć projekcję bajki pt.: „Przygody Kota Filemona”. Zadowoleni wróciliśmy do Przemyśla.

 WP 20171214 12 38 05 Pro

Z tej to okazji nadszedł czas na świąteczne przygotowania. Przygotowując upominki na kiermasz, uczniowie klasy II a uwolnili wodze fantazji i z dużym rozmachem lukrowali i posypywali upieczone pierniki. Pomysłom na piękne wzory nie było końca. W nagrodę za pracę można było się piernikiem poczęstować i ze smakiem koralikowym skonsumować. Jeszcze tylko pięknie je zapakować i na kiermaszu zaprezentować.

WP 20171212 11 08 55 Pro

12 grudnia 2017r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą, udali się z wizytą do Urzędu Miasta Przemyśla. Celem wizyty było wręczenie panu Prezydentowi Robertowi Chomie oraz innym pracownikom Urzędu zaproszeń na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 15 grudnia przed budynkiem naszej szkoły. Dzieci wprowadziły obecnych w świąteczny nastrój, recytując wiersz oraz śpiewając piosenki. Na zakończenie wizyty, zostaliśmy poczęstowani słodkościami.

Dziękujemy i zapraszamy.

 

WP 20171212 08 58 11 Pro

6 grudnia to dzień, na który dzieci oczekują z niecierpliwością i nadzieją na otrzymanie upragnionych prezentów.

Ten dzień upłynął w naszej szkole bardzo szybko i dostarczył dzieciom wielu wrażeń.

Do szkoły zawitał teatr „IMPRO-LOOK” ze Szkoły Podstawowej nr 4 z oddziałami gimnazjalnymi Gimnazjum nr 5, który przedstawił performens mikołajkowy. Uczniowie uczestniczyli w bajkowej scence z Mikołajami z różnych stron świata. Otrzymali „magiczne” prezenty, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania Mikołaja z Laponii.

Uczniowie klas III a i IV a udali się do kina. Mikołaj przygotował dla nich dwa filmy. Jeden o tematyce świątecznej - „Pierwsza gwiazdka”, a drugi opowiadający o poważnych sprawach i jednocześnie wywołujący uśmiech - „Coco”.

To nie wszystkie atrakcje – najważniejszą była wizyta samego świętego Mikołaja. Naszego gościa powitaliśmy wierszem pt.: „Mikołaj”
w wykonaniu Kornela Makary ucznia klasy I a i piosenką „Kochany Panie Mikołaju” – Lenka Gaweł klasa III b. Mikołaj chętnie rozdawał prezenty. Brał na swoje kolano grzeczne dzieci i nie tylko…

W sali było głośno i radośnie. Dzieciaki zjadały słodycze i bawiły się otrzymanymi prezentami. Uczniowie klasy II a pożegnali gościa piosenką „Odwiedziny świętego Mikołaja”.

Do obaczenia za rok!

 

DSCN5372

Dzieci z klasy II a postanowiły skorzystać z opadu białego puchu i wybrały się na zimowe zabawy. Bitwa na śnieżne kule, lepienie bałwanków, robienie aniołków oraz tworzenie budowli przyniosło dzieciom wiele radości.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z uroków zimy, na świeżym powietrzu.

 

WP 20171205 11 28 43 Pro

4 grudnia, okazji Dnia Górnika uczniowie klasy III a podczas zajęć edukacji technicznej wykonali górnicze czako. Zajęcia dały uczniom możliwość przypomnienia sobie wiadomości o godle górniczym i kolorach pióropuszy galowych czapek górniczych. Uczniowie chętnie wspominali klasową wycieczkę do Bochni. Dzieci rozmawiały o historii kopalni i sposobach wydobywania soli. W swoich wypowiedziach doceniały trudną i niebezpieczną pracę górnika.

DSCN5345

Po raz kolejny Samorząd Uczniowski Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu wyszedł z inicjatywą pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Orzechowcach. W szkole zorganizowano akcję charytatywną w ramach, której przeprowadzono zbiórkę karmy oraz różnych artykułów: misek, kocyków i zabawek. Wszystkie te rzeczy przekazał do schroniska uczeń klasy I a Michał Wołczacki wraz z mamą Sabiną. Naszych przedstawicieli wzruszył los porzuconych zwierząt – postanowili zaadoptować kotka Czarnulka.

Wszystkim dobroczyńcom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt bardzo serdecznie dziękujemy.

 

20171129 150923

kiermasz bn

W dniu 28.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbył się konkurs ortograficzny XV PRZEMYSKIEGO DYKTANDA pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III b Pola Chwalisz i Marek Krzeszowski, opiekunem uczniów była pani Bogusława Szymańska. Ogromnym sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca i otrzymanie tytułu MISTRZA ORTOGRAFII przez Polę Chwalisz. Tekst dyktanda opracowany został przez znaną przemyską poetkę panią Marię Żymełko.

Cieszymy się z sukcesu Poli, składamy serdeczne gratulacje oraz słowa uznania.

WP 20171128 10 09 23 Pro

28 listopada nasz szkoła rozbrzmiewała piosenkami znanymi z fantastycznych filmów z wytwórni Walta Disneya. Poprzez wspólne spiewanie, konkursy i zagadki zostaliśmy wprowadzeni w świat emocji jakie niesie towarzysząca obrazowi muzyka. Wspaniała zabawa udzieliła sie wszystkim i długo jeszcze unosiły sie dźwięki piosenek śpiewanych przez filmowych bohaterów.

DSCN5157

W ramach realizacji programu o poznawaniu życia na różnych kontynentach świata, do klasy III B zostali zaproszeni goście, którzy opowiedzieli o podróżach po Azji i Afryce. Pan Daniel Olchowy podróżował po Hong Kongu. Opowiedział nam o życiu ludzi w tym mieście oraz podzielił się z nami swoimi wrażeniami z podróży. Poznaliśmy architekturę tego wielomilionowego miasta. Strzeliste wieżowce, a na ich dachach baseny i ogrody zachwyciły nas.  

Kolejną osobę, którą gościliśmy w klasie była znana przemyska lekarka pani doktor Barbara Pasierbska. Oprowadzała nas po Afryce - Rwandzie. Zapoznaliśmy się z życiem ludów afrykańskich ich kulturą i zwyczajami. Mieliśmy możliwość porównania życia ludzi na dwóch tak różnych kontynentach. Różniły się one diametralnie. Niektóre z nich nawet szokowały. Ubogie życie w buszu bardzo różniło się od życia mieszkańców Hong Kongu.

WP 20171122 12 09 12 Pro

W poniedziałek 26 października odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Uczniowie chętnie przygotowali swoje klasy do wspólnego poczęstunku.

W ten magiczny dzień uczestniczyliśmy w zabawach tanecznych prowadzonych przez pana Damiana Durczyńskego oraz ochoczo pląsaliśmy w rytm muzyki.

W szkolnej świetlicy mogliśmy dowiedzieć się co nas czeka
w przyszłości. Za pomocą kart, serduszek, kubeczków, kolorów i innych magicznych akcesoriów sprawdziliśmy czy spełnią się nasze marzenia
i co ciekawego szykuje nam los.

W każdej sali lekcyjnej czekały na nas przeróżne smakołyki dodające energii i wigoru.

Dziękujemy rodzicom i babciom za przepyszne smakołyki

DSCN5281

W dniu 23 listopada 2017 roku klasa III b i klasa IV a wyruszyła na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Podróż zapowiadała się ciekawie, pogoda dopisywała. W pierwszym etapie podróży udaliśmy się do Muzeum Motyli w Bochni. Oczarował nas ich wygląd, szczególnie tych motyli podobnych do sowy, pingwinów czy węży.

Drugim etapem wycieczki była Kopalnia Soli. Wyruszyliśmy ścieżką edukacyjną „Śladami pracy górnika”. Ogromnym przeżyciem był sam zjazd pod ziemię siedemdziesiąt pięter w dół, przejażdżka kolejką podziemną czy zjazd po desce do komory solnej. Na koniec dzieci wykonały czapkę górnika. Dobrze przyswoiły sobie znaczenie kolorów pióropuszy. Pełne wrażeń, uśmiechnięte i zadowolone wróciły do domu.

DSC 0326

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Życzliwości”. Celem tego dnia jest propagowanie życzliwości wśród uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń i nauczyciel w naszej szkole otrzymał żółte słoneczko, jako zaproszenie do bycia życzliwym wobec innych. Nie zapomniano również o pracownikach szkoły. Każdy,  kto zrobił życzliwy gest wobec innych, przyklejał listek do Drzewka Życzliwości. Początkowo drzewko było smutne, miało tylko nagie gałązki. Wraz z upływem dnia  pokrywało się zielonymi listkami, aż stało się wesołe i piękne.

Świat wokół nas, kiedy otaczają nas obojętni i wrodzy nam ludzie jest smutny i wrogi. Nauczmy się być życzliwi dla innych, a świat stanie się bardziej przyjazny.

20171120 091640

W bieżącym miesiącu w naszej świetlicy królowały wiersze. Uczniowie pod opieką pani Mirosławy Mielnik przygotowywali się do konkursu recytatorskiego. Po przesłuchaniach jury wyróżniło pięć dziewczynek, które w sobotę 25 listopada wzięły udział w Koncercie charytatywnym.

Uczennice:

- Milena Ciupa z klasy II a

- Maria Kowalczyk klasa II a

- Aleksandra Boratyn klasa III a

- Mira Lisowiec klasa III a

- Amelia Dedio klasa III b

Reprezentowały naszą szkołę w koncercie wierszy pod hasłem „TĘCZOWE RYTMY URSZULI KOZŁOWSKIEJ” w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Dochód z koncertu wspiera leczenie autorki wierszy.

Laureatkom gratulujemy i dziękujemy za okazane serce.

 DSCN5225

Uroczystość ślubowania klasy pierwszej odbyła się 24.10.2017 r. Dyrektor szkoły Pani Anna Blajer-Skomro serdecznie przywitała uczniów życząc im powodzenia w dalszej nauce. Tematem przewodnim ślubowania była Kraina Baśni. Klasą I opiekowały się wróżki, które troskliwie pomagały dzieciom w przeprawie przez krainę. Uczniowie klasy I zaprezentowali się gościom wierszami i piosenkami. Podczas pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom i upominki. Na zakończenie były wspólne zdjęcia klasowe na pamiątkę tak ważnego wydarzenia.

GRUPOWE

W miesiącu listopadzie swoje święto obchodzi przyjaciel wszystkich dzieci - pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs na opowiadanie pod hasłem „Moja maskotka”.

W pracach przygotowanych przez dzieci zauważyć można było nie tylko sympatię, przywiązanie, ale i ogromne uczucia, jakimi obdarzają swoje pluszaki.

Poziom artystyczny, oryginalność, samodzielność i sposób ujęcia tematu sprawił komisji olbrzymie trudności w wyborze najlepszych prac. Po długich rozmowach jury zadecydowało, że:

I miejsce zdobyły:

Emilia Siemaszko – uczennica klasy I a

Amelia Makara – uczennica klasy III b

II miejsce zajęli:

Maria Kowalczyk – uczennica klasy II a

Patryk Kapłoniak – uczeń klasy III a

Gabriela Kuczkowska - uczennica klasy III a

Mira Lisowiec – uczennica klasy III a

Lena Gaweł – uczennica klasy IIII b

III miejsce zajęli:

Zuzanna Guty – uczennica klasy II a

Filip Hipner – uczeń klasy II a

Hanna Prachowska – uczennica klasy III a

Milena Olchowy – uczennica klasy III b.

Gratulujemy!

Prace laureatów można obejrzeć na gazetce szkolnej.

DSCN5200

Co roku, w naszej szkole organizowany jest rodzinny konkurs konstruktorski. Przedmiotem tegorocznego konkursu było wykonanie domku dla owadów dziko żyjących. Każdy z domków był inny i wykonany z dużą pomysłowością i starannością. Na wybór najciekawszej pracy mieli wpływ wszyscy uczniowie oraz ich rodzice. Po przeliczeniu oddanych głosów wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajął domek wykonany przez rodzeństwo:

Iwo Chwalisz uczeń klasy I a i Pola Chwalisz uczennica klasy III b.

II miejsce

Anastazja Fudali uczennica klasy III a

III miejsce

Mikołaj Stasiuk uczeń klasy I a.

Serdecznie gratulujemy!

Za wysiłek włożony w przygotowanie domków zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy konkursu. Każdy z nich otrzymał drobny upominek.

W imieniu owadów dziękujemy za troskę i okazane serce.

DSCN5210

 

Dnia 10.11.2017r. klasa 1a miała zaszczyt uczestniczyć w premierze przedstawienia przygotowanym przez Teatr S.A.N. w Przemyślu. Na „warsztat sceniczny” reżyser Rafał Paśko wziął bajkę Urszuli Kozłowskiej pt. „Historia pewnego jajka” i stworzył na jej podstawie przedstawienie zatytułowane „Jajko”. To mądra i ważna opowieść z pięknym morałem. Jesteśmy po prapremierze, spektakl bawi i zmusza do refleksji, a przede wszystkim porusza serca wszystkich bez względu na wiek. Nam również bardzo się podobał.

Po przedstawieniu udaliśmy się na wieżę zamkową, gdzie podziwialiśmy uroki naszego pięknego miasta.

 

IMG 7684

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ” organizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu..
W piątek 10 listopada odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Miło nam poinformować, że wśród osób nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:

 • # Maria Kowalczyk uczennica klasy II a – nagroda,
 • # Lena Prachowska uczennica klasy I a – wyróżnienie,
 • # Martyna Sanocka uczennica klasy III b – wyróżnienie,
 • # Konrad Kowal uczeń klasy III b – wyróżnienie.

Nasi laureaci otrzymali nagrody książkowe i uczestniczyli w warsztatach tworzenia kotylionów w Klubie Piwnice.

W tym dniu została otwarta wystawa pokonkursowa. Prace uczniów można obejrzeć w holu Centrum Kulturalnego.

DSCN5112

10 listopada 2017r. w naszej szkole, odbył się program słowno – muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Program przygotowali uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą. Pieśnią, wierszem oraz tańcem dzieci upamiętniły Tych, którzy zginęli za wolną Polskę.

Następnie przedstawiciele klas I - IV wzięli udział w „Quizie wiedzy o Polsce”. Walka była zacięta, ponieważ wszystkie drużyny wspaniale się przygotowały z tej lekcji historii. W nagrodę pani Dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne kotyliony.

Gratulujemy i dziękujemy.

DSCN4994

8 listopada w Dniu Śniadanie Daje Moc uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i wychowawcami obchodzili ogólnopolskie święto śniadania. Podczas przerwy śniadaniowej na stolikach pojawiły się wykonane przez dzieci kolorowe kanapki, soki owocowo warzywne oraz owoce, serki i sałatki. Dzieci nie tylko zjadły smaczny i zdrowy posiłek, ale dowiedziały się, dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju organizmu.

Program „Śniadanie Daje Moc” jest działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia nakierowanym na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce oraz na edukację o prawidłowym żywieniu dzieci.

DSCN4940

W poniedziałek 6 listopada nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe Teatru Lalek Mag „O aniołku, który zgubił dzwoneczek”. Świąteczna sceneria, piękna muzyka i sympatyczne kukiełki sprawiły, że dzieci z przejęciem śledziły przygody bohaterów. Wszystkim widzom udzieliła się atmosfera i magia Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie spektaklu chętne dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcia na karty świąteczne i w bombce.

DSCN4921

Z myślą o witaminkach, klasa 1a postanowiła zrobić pyszne sałatki warzywne. Przy tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatki warzywne przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem czy tarką. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Na koniec gotowe sałatki nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

20171025 121511

3 listopada „skowronki” z klasy III a wybrały się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni.

Podczas zwiedzania przenieśliśmy się w dawne czasy. Stare podziemne korytarze i labirynty oraz ekspozycje multimedialne dostarczyły nam wielu wrażeń. Poznaliśmy sposoby dawnej techniki wydobywczej. Dowiedzieliśmy się, co znaczy Campi, kim byli wypalacze, tragarze, nosicze i skarbnik. Poznaliśmy Kubę. Wiemy też, co to są pieski, kalafiory i bałwany. Zachwyciła nas jedyna na świecie kaplica, przez którą można przejechać kolejką. Miło spędziliśmy czas w komorze Ważyn. Na zakończenie zakupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy z powrotem.
W drodze powrotnej czekały na nas kolejne atrakcje. Wstąpiliśmy do Centrum Zabaw Fantazji w Rzeszowie. Mogliśmy do woli bawić się, wspinać, zjeżdżać, skakać, pokonywać tunele. Czekała tu na nas słodka niespodzianka. Obejrzeliśmy pokaz wyrobu lizaków w pierwszej na Podkarpaciu Fantastycznej Fabryce Słodyczy. Z chęcią samodzielnie wykonaliśmy własne lizaki, co potwierdzają otrzymane przez nas certyfikaty. Na pamiątkę wizyty w Fantazji otrzymaliśmy też Misia Lubisia.

W drodze do naszych domów posililiśmy się pysznościami z zestawów Happy Meal, a do domów zabraliśmy nie tylko zabawkę z bohaterem światu Super Mario, ale wspaniałe i niezapomniane wspomnienia.

b 049

„Sałatka, sałatka owocowa,

bardzo smaczna jest i bardzo zdrowa,

a jeśli kolego o tym nie wiesz,

to możesz kłopoty mieć”!

26 października 2017r. słowa piosenki zastosowały w praktyce dzieci z klasy II a, przygotowując produkty potrzebne do wykonania sałatki owocowej. Przy użyciu właściwych narzędzi obierały, kroiły, przyprawiały i mieszały różne owoce. W ten sposób powstawały pyszne i jakże zdrowe sałatki owocowe. Następnie uczniowie z przejęciem nakrywali do stołu, aby w kulturalny i higieniczny sposób przystąpić do degustacji wytworów swojej pracy.

Jesień, to pora roku, która obdarza nas wieloma gatunkami owoców z działek i sadów.

Warto więc o tym pamiętać i z tych darów korzystać po to, aby: Żyć zdrowo!!!

WP 20171027 11 50 32 Pro

Z przyjemnością i ogromną satysfakcją informujemy, że film uczniów klasy II a otrzymał wyróżnienie w konkursie „Wybieram wodę – akcja edukacja”.

Ocenie podlegała dobra identyfikacja filmu edukacyjnego z tematem, a także czytelność i charakter promujący program.

Serdecznie dziękujemy uczniom wraz z opiekunkami panią Martą Derewońko i panią Agnieszką Debicką za trud włożony w przygotowanie filmu.

Autorom gratulujemy!

w w

30 października na naszym szkolnym korytarzu zaobserwowaliśmy uczennice w spódniczkach o różnych fasonach – długich, krótkich, dopasowanych, rozkloszowanych, zwiewnych z falbankami, z klinami, z kontrafałdami. Od wzorów i kolorów zrobiło się ciepło i baśniowo pomimo niesprzyjającej aury na dworze.

Przed uczniami stało trudne zadanie - wybór najpiękniejszej - Miss Spódnicy na rok szkolny 2017/18.

Z przejęciem obserwowali jak dziewczęta chodzą po wybiegu, jakie mają umiejętności taneczno-choreograficzne. Pod uwagę brali również prezentację, urok osobisty i dobry gust koleżanek.

Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że:

 • MISS SPÓDNICY została uczennica klasy II a Maria Kowalczyk
 • I WICEMISS SPÓDNICY została uczennica klasy I a Emilia Siemaszko
 • I WICEMISS SPÓDNICY została uczennica klasy III a Hanna Prachowska

Gratulujemy!!

DSCN4618

Już po raz trzeci w dniu 25 i 26 października 2017 r. uczennice z klasy III b brały udział w VII koncercie „Jan Paweł II Wielki, to Jan Paweł II Maryjny”.

Koncert odbył się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

DSC 0030

20 października 2017r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu uczestniczyli w dniu otwartym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biura Powiatowego w Przemyślu.

Pracownicy agencji i uczestnicy dnia otwartego ciepło i gościnie przyjęli naszych podopiecznych. Na dzieci czekało moc atrakcji. Uczniowie mogli obejrzeć żywą zagrodę z konikiem, cielątkami i owcami, przeszklony ul z pracowitymi pszczołami, usiąść za kierownicą traktora i przymierzyć strój pszczelarza. Spróbowali regionalnych przysmaków. Atmosferze wizyty sprzyjała ludowa muzyka w wykonaniu Grupy Śpiewaczej „Wyszatyczanie”. Uczniowie obejrzeli film animowany o zwierzętach hodowlanych oraz wzięli udział w konkursach. Sprawnie celowali kółkami i rozwiązywali zagadki.

Na zakończenie naszej wizyty zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Moja wieś - moim domem”. Każdy z nas, oddając swój głos na najpiękniejsza pracę, miał wpływ na końcowy wynik konkursu.

 • I miejsce Konrad Kowal - klasa III b
 • II miejsce praca zbiorowa ze świetlicy szkolnej w składzie: Aleksandra Boratyn, Anastazja Fudali, Mira Lisowiec, Hanna Prachowska, Zuzanna Ziemska – klasa III a i Olga Kobiałka, Nikodem Kaniecki – klasa IIV a
 • III miejsce Emilia Siemaszko – klasa I a

Zwycięzcy wszystkich konkursów zostali obdarowani nagrodami.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i liczne nagrody.

DSCN4368

W październiku w ramach cyklicznych konkursów świetlicowych odbył się konkurs geograficzny. Uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez ucznia klasy III a Dawida Pękalskiego.

W pracy zespołowej I miejsce zajęły uczennice klasy III b – Pola Chwalisz i Jagoda Komorska.

W pracy indywidualnej:

I miejsce zajęła Mira Lisowiec – klasa III a,

II miejsce zajął Hubert Pawliszak – klasa III a,

III miejsce zajęła Gabriela Kuczkowska – klasa III a.

Gratulujemy!

DSCN4551

Galeria w świetlicy wzbogaciła się w prace przedstawiające portrety nauczycieli (uczniowie z zapałem przygotowywali je na Święto Nauczycieli) i piękne postacie Pani Jesieni w kolorowych sukniach z bibuły – bowiem przyszła już jesień!

5

Dnia 20 października 2017r nasi uczniowie skorzystali z propozycji kreatywnych piątków sklepu papierniczego ‘”Orka” w Przemyślu. Pod opieką pani Mirosławy Mielnik, w ramach zajęć świetlicowych, udali się na warsztaty plastyczne. Zapoznali się z techniką wykonywania witraży. Z wypiekami na twarzach wykonywali prace przy pomocy farb witrażowych.

DSCN4511

Uczniowie klasy III a przygotowali projekty „Meine Schule”. Na zajęciach języka niemieckiego opowiadali o swojej szkole i wychowawczyni. Jak widać uczniowie lubią swoją szkołę ;)

DSCN4519

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona została zgłoszona do udziału w programie „Wybieram wodę – Akcja edukacja”.

Celami Programu są:

 1. kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego nawodnienia organizmu;
 2. popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska i zasobów wodnych;
 3. wspomaganie procesów edukacyjnych prowadzonych przez szkoły podstawowe w zakresie ochrony przyrody;
 4. wspomaganie procesów wychowawczych prowadzonych przez szkoły podstawowe w zakresie kreatywności i samodzielności dzieci;
 5. promocja programu edukacyjnego organizowanego przez Organizatora pod nazwą „Wybieram wodę – program edukacyjny dla szkół podstawowych”.

W związku z powyższym uczniowie klasy II A wraz z opiekunami panią Martą Derewońko i panią Agnieszką Dębicką, przygotowali krótką inscenizację, której treść dotyczy znaczenia wody, jej walorów dla człowieka i otaczającej go przyrody.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

wybieram wode

19 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru.
Po zabezpieczeniu sal lekcyjnych, uczniowie pod opieką nauczycieli przeszli drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki - na parking przed szkołą. Tutaj opiekunowie klas złożyli meldunek prowadzącej ewakuację – pani dyrektor Annie Blajer-Skomro. Po dokładnym sprawdzeniu liczebności klas i budynku szkoły ewakuacja została odwołana, a uczniowie spokojnie wrócili na zajęcia.

Próbna ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

DSCN4357

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972r. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce.

W poniedziałek 16 października 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony naszym drogim nauczycielom i pracownikom szkoły.
Na początek głos zabrała Pani Dyrektor Anna Blajer-Skomro składając wszystkim pracownikom szczere i gorące życzenia.
Z tej okazji uczniowie klasy III a przygotowali specjalny występ artystyczny. Wierszami i piosenkami podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz złożyli życzenia. Występy dzieci zostały zamknięte w konwencji wywiadu reporterskiego, który spodobał się wszystkim. Świadczyły o tym gromkie brawa oraz słowa uznania Pani Dyrektor kierowane do małych aktorów.

Do życzeń dołączyli się rodzice. Pracownicy szkoły zostali obdarowani pysznymi prezentami.

DSCN4325

14.10. 2017 odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych na ten rok szkolny rajdów. Wzięło w nim udział ok. 20 osób, rodzice i dzieci z naszej szkoły a nawet… jeden bardzo miły piesek.

W jesiennym słońcu mieniły się kolorowe liście, kasztany i żołędzie, a Przemyski Park zasypany cały złotymi, czerwonymi, rudymi liśćmi dawał nam tyleż radości, co swobody do porannej wędrówki. Zebraliśmy się pod naszą szkołą i uroczą kładką przeszliśmy na drugą stronę Sanu, następnie żelaznymi schodami wspięliśmy się do parku. Szukając kasztanów, szczególnie urodziwych liści dotarliśmy do pięknie odrestaurowanej bramy fortecznej przy starej skoczni, gdzie zrobiliśmy przerwę na małe, „co nieco”, potem podziwiając jesień w parku ruszyliśmy do wyciągu narciarskiego.

Przy wyciągu dzieci namówiły rodziców na saneczkowanie, po czym schodząc do miasta już planowaliśmy kolejne przedsięwzięcia. Do zobaczenia na szlaku!

DSC 0446

W dniu 13 października 2017r. z okazji uroczystych obchodów Święta Jednostki Wojskowej 3928 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dniu otwartym koszar. Żołnierze jednostki pokazali i przybliżyli dzieciom swoje codzienne życie i służbę wojskową. Dużo radości sprawiło uczniom oglądanie sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Mogli „przybrać” barwy maskujące i poćwiczyć strzelanie.

Czekamy na kolejne wyjście do jednostki

IMG 7537

W dniu 12.10. 2017 r. klasa III B pod opieką wychowawczyni i rodziców wybrała się na warsztaty do Muzeum Przemyskiego. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią garncarstwa na terenie miasta Przemyśla. Poznali rzemiosło i techniki wyrabiania naczyń glinianych, przede wszystkim do użytku codziennego. Ogromnym postępem było pojawienie się w X wieku koła garncarskiego. Od tej pory zmianie uległy formy naczyń.

Dzieci obejrzały ciekawy film, pooglądały wystawę naczyń glinianych, a później same próbowały sił w tworzeniu naczynia. Do szkoły wróciły zadowolone z własnoręcznie wykonaną miseczką glinianą.

WP 20171012 10 07 15 Pro

10 października podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy I a prezentowali swoje projekty „Das ist meine Familia”. Każdy z uczniów przedstawił po niemiecku swoją rodzinę...

DSCN4207

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego też w naszej szkole klasa 1a wraz z panią Esterą Brzycką zorganizowała wystawę jesiennych cudaków z warzyw i owoców. Autorami przepięknych prac byli uczniowie, którzy wykazali się wspaniałą pomysłowością i wyobraźnią. Do wyczarowania "jesiennych cudaczków" wykorzystywali dynie, kabaczki, kukurydzę, ziemniaki, ogórki, marchew, pietruszkę, seler, jabłka, winogrona jak również inne materiały przyrodnicze i nie tylko. W ten sposób powstały wspaniałe warzywno - owocowe arcydzieła, wśród których znalazły się ludziki, zwierzaki, stworki i wiele, wiele innych ciekawych postaci.

20171011 103214 resized

W dniu 4 października 2017r. dziewczynki i chłopcy z klasy II A wraz z wychowawcą panią Martą Derewońko wybrali się do Parku w Przemyślu. Celem spaceru była obserwacja jesiennych zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Wsłuchiwały się także w śpiew ptaków. Chociaż nie udało nam się zobaczyć biegającej wiewiórki ani jeża, chodzenie po „dywanie” usłanego z szeleszczących liści było super zabawą. Dzieci odrysowywały kredkami korę drzewa, przykładając do niej kartkę papieru. Liczyły również ilość słojów na pniu drzewa, określając jego wiek. Delektując się ciszą wśród spadających liści, narysowały również wybrane przez siebie okazy.

Po wykonaniu zadań uczniowie posilili się słodkościami oraz skorzystali z chwili relaksu na placu zabaw. Lekko zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Po powrocie, dzieci wspólnie stworzyły „Makietę parku” metodą „collage”.

 

WP 20171004 10 27 12 Pro

28 września uczennice naszej szkoły głosowały na swojego ulubionego kolegę z klasy. Już kolejnego dnia laureaci wyborów stanęli w szranki o tytuł SUPER CHŁOPAKA SZKOŁY.

Konkurs wzbudził sporo emocji. W zacnym gronie sędziów zasiadły nauczycielki, które starały się obiektywnie oceniać poczynania chłopców. Kandydaci musieli popisać się wieloma umiejętnościami, kulturą zachowania towarzyskiego, wiedzą kulinarną i wiadomościami literackimi. Musieli również wykazać się doskonałą sprawnością fizyczną. Oprócz celności rzutów do celu, skoków na skakance, wykonywaniem pompek jury oceniało szybkość jedzenia pysznego kisielu. Wszyscy nasi chłopcy spisali się doskonale i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Koleżanki oraz koledzy głośno i entuzjastycznie dopingowali poczynania swoich kandydatów.

Po zliczeniu wszystkich punktów zdobytych i przyznanych przez jury chłopcem numer 1 naszej szkoły został uczeń klasy IV a - Nikodem Kaniecki.

Super chłopakami klas zostali

Klasa Ia – Mateusz Wawro

Klasa IIa – Tymon Mikuła

Klasa IIIa – Dawid Pękalski

Klasy IIIb – Marcel Jamrozik

Laureatom gratulujemy, a pozostałych chłopców prosimy żeby pamiętali, że również są super chłopakami!!!!

DSCN4162

W bieżącym roku szkolnym świetlica realizować będzie cykl konkursów pod hasłem „Nasze zainteresowania”.

W miesiącu wrześniu odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Najładniejszy obrazek”. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i z pełnym zaangażowaniem wykonywały prace. Wykorzystały wiele różnorodnych materiałów i to nie tylko plastycznych - konkurs obejmował różne techniki plastyczne. Malowały, rysowały, wycinały, kleiły tworząc oryginalne i piękne obrazki. Ich dokonania oceniło jury:

I miejsce „Czworaczki” – Milena Olchowy, Amelka Dedio, Amelka Makara i Kasia Pawlińska – uczennice klasy III b,

Wyróżnienie „Magiczna noc” – Ola Boratyn, Emilka Karp, Anastazja Fudali, Zuzia Ziemska – uczennice klasy III a,

III miejsce zajęły prace:

 • „Jesień” – Jula Lig nowska, Jagoda Komorska uczennice klasy III b,
 • „Cztery pory roku” – Hania Prachowska, Mira Lisowice uczennice klasy III a,
 • „Magiczna Łąka” – Pola Chwalisz, Marcysia Bogdanowicz uczennice klasy III b.

Prace naszych twórczych plastyczek można podziwiać w świetlicy szkolnej – sala nr 38.

 

DSCN4083

22 września uczniowie klasy III A udali się na warsztaty do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Od ziarenka do bochenka. Pieczemy chleby, bułki i inne wyroby cukiernicze.

Uczniowie poznali tajniki i zwyczaje związane z wypiekiem chleba oraz jego rodzaje. Dowiedzieli się jak dawniej pieczono chleb, jakich narzędzi używał rolnik, młynarz, piekarz i gospodyni. Pieczenie chleba w dawnych czasach wymagało dużo wysiłku i trudu. Chleb otaczany był szczególnym szacunkiem i czcią. Ludzie wierzyli, że chleb jest darem Bożym i daje zdrowie, dostatek, szczęście i spokojne życie. Ludzie szanowali chleb. Bochen chleba miał swoje specjalne miejsce w każdym domu.

W części warsztatowej, podczas zgodnej współpracy w zespołach, dzieci własnoręcznie przygotowały ciasto i upiekły chlebki. Czas oczekiwania na gotowe wypieki umilały im kolorowanki, puzzle i zabawy konstrukcyjne. Towarzyszył im aromatyczny zapach…

Podczas zajęć dzieci zrozumiały, że wypiek chleba jest ciężką praca i trudnym zadaniem, dlatego należy szanować pieczywo.

chl 005

18 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona udali się na wycieczkę do G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce na Piknik Naukowy. Czekały tam na nich wiele stref ze stanowiskami naukowymi, na których dotknęli z bliska nauki i zostali wciągnięci się w jej fascynujący świat.

Mogli obserwować, programować, a nawet sterować robotami. Niektóre z nich opowiadały o ciekawostkach naukowych i chętnie rozmawiały z uczniami, a zwłaszcza z ładnymi uczennicami.
Dzieci obejrzały łaziki marsjańskie, drony, modele samolotów i technologie kosmiczne. Poznały wiele praw fizyki, w tym prawo patrona naszej szkoły Issaca Newtona. Interaktywne eksponaty w nowatorski, nietypowy sposób przybliżyły im wybrane zagadnienia i zjawiska.
Dzieci zaciekawiły eksperymenty i doświadczenia. Z chęcią brały w nich udział. Nad ich bezpieczeństwem czuwało fachowe „oko” naukowców i troskliwe opiekunów.

Najmłodsi uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni do udziału w zajęciach w planetarium.

Dużo atrakcji i strachu dostarczyła naszym uczniom strefa przyrodnicza z groźnymi, egzotycznymi zwierzętami.

Dziękujemy za tak pouczającą wycieczkę. Zachęciła nas do badania i poznawania otaczającego nas świata. Wielu z nas postanowiło w przyszłości zostać naukowcami.

20170918 104816 resized

W dniu 4 września 2017 r. o godzinie 10:00, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Pani Dyrektor Anna Skomro-Blajer bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególne serdecznie powitała uczniów klasy pierwszej. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz wytrwałości w pracy w nowym roku szkolnym.

Po powitaniu, w części artystycznej uczniowie klasy III b obiecali swą pomoc i wsparcie swoim młodszym koleżankom i kolegom. Nie zapomnieli też wspomnieć o rocznicy wybuchu II wojny światowej.

DRODZY UCZNIOWIE

Chcemy Wam życzyć na początek,

by nauka „szła” jak z płatka,

żeby tyle było piątek,

ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle,

ile szyszek w gęstym borze,

żeby w szkole było milej

niż nad rzeką lub nad morzem.

Długopisy, wszystkie pióra

niechaj piszą mądrze, ładnie

i niech skrzypią tak jak żuraw,

kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

20170904 101840

W dniach od 28 do 30 sierpnia 2017r. w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla uczennic i uczniów klasy I.

Dzieci miały możliwość nie tylko lepiej się poznać, ale również poznać nauczycieli, którzy będą ich uczyć oraz przybliżyć sobie zasady obowiązujące w szkole.

Podczas poniedziałkowych zajęć terenowych uczniowie wraz z rodzicami udali się na poszukiwanie skarbu. Poszukiwania ułatwiały im pisemne wskazówki i kolorowe strzałki. Wszystkim grupom udało się dotrzeć do wyznaczonego miejsca – GRATULUJEMY!

Wspólnie spędzony czas umilało pieczenie kiełbasek i zabawy z chustą animacyjną prowadzone przez wychowawcę klasy Panią Esterę Brzycką.

W drugim dniu odbyły się zajęcia integracyjne z wychowawcą. Były zabawy rytmiczne oraz wspólne rysowanie „najstraszniejszego potwora. Uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu i wykonały mądre sówki. Owoce ich pracy możemy podziwiać na szkolnym korytarzu.

W ostatnim dniu zajęć przyszli uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych w świetlicy szkolnej. Zabawy uczyły zapamiętywania imion kolegów i koleżanek. Rozwijały zmysł spostrzegawczości i pamięci wzrokowej oraz sprawność manualną. Wykonane portrety ozdobiły naszą galerię. Doskonali swój język angielski śpiewając piosenki, angażując się w zajęcia ruchowe, przyswajając nazwy przedmiotów w klasie, części ciała, kolorów i zwierząt. Pracowali również z użyciem tablicy multimedialnej i odgrywali role w języku angielskim, ucząc się podstawowych wyrażeń przydatnych w życiu codziennym. Na zakończenie mieli możliwość poznania tenisa ziemnego.

Mimo wakacyjnych dni w szkole słychać było gwar i wesołe okrzyki. Wszystkie zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze opartej na poczuciu bezpieczeństwa.

int 050

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września (poniedziałek) o godz. 10.00

w sali gimnastycznej Gimnazjum nr. 5 przy ul. Grunwaldzkiej 17.

Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.

Obowiązuje mundurek szkolny.

Serdecznie zapraszamy

 

Świetlica szkolna będzie czynna od 5 września 2017 r w godz. 6.30 – 17.00.

Stołówka będzie czynna od 11.09.2017 r.

Szanowni Państwo,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona serdecznie zaprasza uczniów oraz uczennice klasy I na dni adaptacyjne od 28.08 – 30.08.2017r.

 HARMONOGRAM

PONIEDZIAŁEK 28.08.2017 r godz. 16.00 – 19.00

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do wspólnej zabawy, zaplanowanie są zajęcia terenowe na świeżym powietrzu pt. „SZUKAMY SKARBÓW”, zabawy ruchowe oraz wspólne ognisko (koszt 5 zł. od osoby, wpłat można dokonywać w poniedziałek na miejscu u wychowawcy)

 WTOREK 29.08.2017 r. godz. 9.00 – 12.00

W tym dniu zaplanowane są zajęcia tylko dla dzieci.

9.00 – 10.00    zajęcia integracyjne z wychowawcą

10.00 – 11.00 zajęcia sportowe

11.00 – 12.00 zajęcia plastyczne

ŚRODA 30.08.2017 r godz.9.00 – 12.00

W tym dniu zaplanowane są zajęcia tylko dla dzieci.

9.00 – 10.00 zabawy integracyjne

10.00 – 11.00 zajęcia językowe

11.00 – 12.00 zajęcia sportowe – tenis

 

We wszystkie dni obowiązuje sportowy, wygodny strój. Prosimy, aby na wtorek i środę dzieci miały obuwie zamienne. Dzieci będą miały zapewnione napoje oraz poczęstunek.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy:

  Samych słonecznych dni,

  Pysznych lodów,

  Czystej wody w basenie,

  Mało bolących strupów na kolanach,

  Przynajmniej jednej przeczytanej książki,

  Nieswędzących ugryzień komarów,

  Długo trwających szczęśliwych chwil,

 wakacje2017

UDANYCH WAKACJI!

 

Tegoroczne spotkanie językowo-sportowe odbyło się w Ruszelczycach w dniach 26-28 czerwca i dostarczyło wszystkim uczestnikom moc atrakcji.

Codziennie obywały się zajęcia sportowe prowadzone przez opiekuni oraz przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie brali udział w rozgrywkach o Puchar Dyrektora Szkoły, a także mieli możliwość poznania podstaw baseballu. Walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie puchar zdobyła drużyna złożona z uczniów klasy II b i Tymona Mikuły ucznia klasy Ia.

Na część językową składały się różne zadania i gry związane tematycznie z pierwszą, najstarszą częścią Gwiezdnych Wojen, którą nakręcono w 1977r. Obecnie nosi ona tytuł „The New Hope”. Dzieci wykonywały je w pięcioosobowych grupach. Liczyła się tutaj głównie umiejętność współpracy. Wspólnymi siłami należało: wytropić jak najwięcej kosmicznych gwiazdek, rozpoznać, wyszukać i opisać bohaterów filmu, rozwiązać quiz, narysować komiks w oparciu o zapamiętane przez siebie treści, a przede wszystkim przygotować inscenizację w języku angielskim. Dzieci czytały scenariusz napisany na podstawie filmu z podziałem na role

Zwycięzcami potyczek językowych została „żółta grupa”, w której skład wchodzili Amelka Dedio, Aleksander Grzywacz, Zosia Malcher, Tymon Mikuła i Kasia Pawlińska.

Podczas wieczornych przebieranek wszyscy mogli wcielać się w ulubione postacie. Wspólne śpiewanie piosenek i tańce dyskotekowe sprzyjały integracji.

Uczniowie chętnie doskonalili swoje umiejętności językowe podczas nocnych seansów filmowych. Najwytrwalsi oglądali film wyreżyserowany przez Georga Lukasa w jego oryginalnej wersji w ocenzurowanej przez tłumacza formie.

Dużo emocji dostarczyły dzieciom zajęcia przyrodnicze, podczas których uczyli się słuchać, dotykać, wąchać i patrzeć na ekosystem parku. Jury miało dużo problemów z wyborem najpiękniejszych perfum przygotowanych własnoręcznie przez dzieci.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały harcerskich gawęd podczas wieczornego ogniska oraz tropiły świetliki w blasku gwiazd.

Życzymy udanych wakacyjnych wyjazdów!

 

DSCN3515

W piątek 23 czerwca 2017r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/17. W apelu uczestniczyli rodzice, uczniowie naszej szkoły, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja Szkoły.

Pani dyrektor Anna Blajer-Skomro przywitała wszystkich uczestników uroczystości. Gorąco pogratulowała każdemu uczniowi promocję do klas programowo wyższych. Głos zabrała również Pani Halina Sokolik – Nieradka. Życzyła wszystkim zebranym miłych wypoczynku oraz radosnego uśmiechu na każdy wakacyjny dzień.

Czas oczekiwania na rozdanie świadectw umiliła wszystkim części artystyczna, na którą złożyły się wiersze zagadki i piosenki anglojęzyczne wykonane przez uczniów klas drugich i trzeciej.

Na zakończenie spotkania Pani dyrektor wymieniła mistrzów konkursów i wręczyła podziękowania rodzicom zaangażowanym w prace na rzecz szkoły. Nagrody książkowe otrzymali najlepsi szkolni czytelnicy.

Wszystkim uczestnikom uroczystości życzymy udanych wakacji.

W klasach odbyło się ostatnie spotkanie z wychowawcami, podczas których uczniowie otrzymali świadectwa za całoroczną pracę oraz dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursach. Rodzice ufundowali każdemu dziecku wspaniałe upominki.

Dzieci pożegnały się z wychowawcami i lekcjami na dwa miesiące.

DSCN3404

W sposób wyjątkowy, uczniowie z klasy II b powitali rozpoczęcie lata wraz z wychowawczynią i rodzicami. W piękny, słoneczny dzień 21.06.2017 r. wyruszyli na spacer po mieście. Udaliśmy się do Parku Miejskiego. Z dużą radością dzieci powitały plac zabaw. Po zjedzeniu drugiego śniadania, w dobrych humorach poszliśmy na lody.

Kolejnym etapem naszej wędrówki były Podziemia Przemyskie. Tam czekało nas wiele atrakcji. Oglądaliśmy interesujące podziemia budynku, które sięgają 10 metrów poniżej poziomu terenu. To część pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza. Każdy z uczestników wycieczki miał możliwość sprawdzić swój wygląd w stroju historycznym z tego okresu czasu.

Uczniowie klasy II b świętowali „Dzień Rodziny” w sposób tradycyjny na spotkaniu klasowym w dniu 14.06.2017 r. Aby wyrazić swą wdzięczność za miłość i trud wychowania zaprosili swoich najbliższych na „Koncert” z okazji ich święta. Rodzice mieli okazję podziwiać talenty muzyczne oraz grę aktorską swoich dzieci.