Newton Primary School

W tym roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona po raz pierwszy przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Jest to coroczna akcja Operonu i Gazety Wyborczej, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji bazująca na ocenianiu kształtującym. Test trzecioklasisty dostarcza informacji o postępach uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

25 kwietnia uczniowie klasy III rozpoczęli Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM od obejrzenia filmu z Bratkiem. Następnie rozwiązywali test z języka polskiego. Po krótkiej przerwie śniadaniowej ponownie zasiedli do swoich stolików, żeby rozwiązać test matematyczny.

26 kwietnia rozwiązali Minitest z przyrody.

Teraz muszą cierpliwie poczekać do 6 czerwca, kiedy zostaną udostępnione raporty podsumowujące wyniki OSTK.

Wszystkim uczniom życzymy osiągnięcia wysokich wyników.

DSCN1632