Newton Primary School

9 maja 2017r r. o godzinie 12.00 w naszej szkole zawitała MOBILNA FILHARMONIA z Rzeszowa. Koncert został sfinansowany przez Radę Rodziców. Miał charakter kameralny, przez co uczniowie mieli bliski kontakt z muzyką i artystami.

Młodzi melomani z zapartym tchem słuchali utworów klasycznych wykonanych przez profesjonalnych muzyków. Mogli dotknąć muzyki, poczuć jej brzmienie oraz uczyć się przez zabawę. Muzycy w ciekawy sposób opowiadali o instrumentach. Wybrani uczniowie samodzielnie zagrali na flecie poprzecznym.

Celem spotkania było dążenie do otwierania uczniów na świat muzyki, rozbudzenie i wspieranie ich muzycznych zainteresowań oraz wskazywanie przyjemności, jaką daje czynne i bierne słuchanie muzyki. To ważne, żeby dzieci uczestniczyły w spotkaniach, które pozytywnie wpływają na ich rozwój.

DSCN1902