Newton Primary School

Od września 2017 roku klasa II b realizowała nowatorski program zapoznawania się z lekturą szkolną.

Zespół klasowy podzielony został na dziesięć grup dwuosobowych. Każda grupa miała za zadanie przedstawić prezentację lektury poszerzoną o życiorys autora, inne nieznane utwory oraz w sposób jak najbardziej ciekawy zaprezentować omawianą lekturę. Wszystkie dzieci aktywnie włączyły się do realizacji tego pomysłu. Każda prezentacja była inna i bardzo oryginalna. Tworzono tablice informacyjne, powstawały książki, obrazy oraz prezentacje multimedialne.

                     Działania te, propagowały ideę czytelnictwa w klasie, uczniowie czerpali wiedzę o otaczającym świecie, uczyli się prawidłowej wymowy oraz przyswajali pisownię trudnych wyrazów. Wszystkie dzieci włączyły się aktywnie w realizację tego przedsięwzięcia, którego myślą przewodnią było powiedzenie: „Kto dużo czyta, ten dużo wie i umie”.

WP 20170320 08 10 06 Pro