Newton Primary School

W piątek 9 czerwca część uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona postanowiła zanocować w swojej szkole. Za sypialnię wybrali dwie sale lekcyjne klasy drugich. Zmieniły się one nie do poznania. Na podłogach pojawiły się dywaniki, a na nich karimaty, materace oraz inne wymyślne posłania. Rodzice długo i serdecznie żegnali swoje pociechy, a dzieci odważnie wybrały samodzielność. Wspólnie z opiekunami udały się na spacer i degustację pysznych lodów. Po spacerze ochoczo założyły piżamki i wzięły udział w piżamowej dyskotece. Pomimo pysznych przekąsek skoki i tańce sprawiły, że brzuszki odczuły głód. Smakowita pizza dodała wszystkim wigoru. Większość dzieci chętnie nadal tańczyła i spacerowała po szkolnym korytarzu w kapciach i piżamkach. Przed pójściem spać nikt nie zapomniał o umyciu zębów. Przed godziną dziesiątą, każdy jak mógł ułożył się wygodnie i rozpoczął się nocny seans filmowy. Młodszym dzieciom oczka kleiły się same – do snu ukołysała ich muzyka relaksacyjna. Najwytrwalsi rozmawiali i psocili do późnych godzin nocnych.

Tuż po czwartej obudziły się pierwsze „skowronki” i poprosiły o śniadanko. Rannemu wstawaniu towarzyszyły okrzyki radość. Nie obyło się bez bitwy na poduszki i wynoszeniu kolegów w śpiworach.

Po siódmej czekało na nas pyszne śniadanie przygotowane przez nasze kochane mamy. Jeszcze czekało nas składanie rzeczy i stęsknieni rodzice.

Atmosfera zabawy i życzliwości towarzysząca nocnemu spotkaniu uczniów pozwoliła im zintegrować się i polubić szkołę. Sprzyjała każdemu odnaleźć w szkole swoje miejsce.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za niezapomnianą noc.

DSCN2929