Newton Primary School
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rusz-g2017i oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rusz-g2017i oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Od września 2016r. podczas porannej świetlicy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w rozgrywkach umysłowych „Rusz głową - pomyśl i rozwiąż”. Zajęcia rozwijały logiczne myślenie, doskonaliły spostrzegawczość, umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce oraz uczyły dzieci przeprowadzania rozumowania. Forma zajęć sprzyjała integracji uczniów, wdrażała ich do współpracy i współzawodnictwa. Trzy razy w tygodniu uczniowie podzieleni na dwie grupy: chłopców i dziewcząt rywalizowali w poprawnym i szybszym rozwiązaniu krzyżówek, rebusów, wykreślanek, zadań logicznych, piramid matematycznych, rymowanek.

Rywalizacja objęła 3 tury złożone z 5 części rozgrywek, na które składało się około 30 zadań. Tabela wyników szybko się zapełniała i wyglądała na zrównoważoną. Po podliczeniu punktacji okazało się, że tylko podczas jednej części chłopcom udało się pokonać koleżanki. To wpłynęło na wynik końcowy – ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI CHŁOPCY!

Udział w zajęciach miał charakter dobrowolny. Najwytrwalszymi „łamaczami głów” byli:

-        przedstawiciel drużyny chłopców - Konrad Kowal,

-        przedstawicielki drużyny dziewcząt - Aleksandra Boratyn i Lena Kochanowicz

Za wytrwałą i systematyczną pracę otrzymali medale i słodkości, którymi podzielili się z kolegami i koleżankami.

 Obraz 010

{gallery}rusz-g2017i{/gallery}