Newton Primary School

Tegoroczne spotkanie językowo-sportowe odbyło się w Ruszelczycach w dniach 26-28 czerwca i dostarczyło wszystkim uczestnikom moc atrakcji.

Codziennie obywały się zajęcia sportowe prowadzone przez opiekuni oraz przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie brali udział w rozgrywkach o Puchar Dyrektora Szkoły, a także mieli możliwość poznania podstaw baseballu. Walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie puchar zdobyła drużyna złożona z uczniów klasy II b i Tymona Mikuły ucznia klasy Ia.

Na część językową składały się różne zadania i gry związane tematycznie z pierwszą, najstarszą częścią Gwiezdnych Wojen, którą nakręcono w 1977r. Obecnie nosi ona tytuł „The New Hope”. Dzieci wykonywały je w pięcioosobowych grupach. Liczyła się tutaj głównie umiejętność współpracy. Wspólnymi siłami należało: wytropić jak najwięcej kosmicznych gwiazdek, rozpoznać, wyszukać i opisać bohaterów filmu, rozwiązać quiz, narysować komiks w oparciu o zapamiętane przez siebie treści, a przede wszystkim przygotować inscenizację w języku angielskim. Dzieci czytały scenariusz napisany na podstawie filmu z podziałem na role

Zwycięzcami potyczek językowych została „żółta grupa”, w której skład wchodzili Amelka Dedio, Aleksander Grzywacz, Zosia Malcher, Tymon Mikuła i Kasia Pawlińska.

Podczas wieczornych przebieranek wszyscy mogli wcielać się w ulubione postacie. Wspólne śpiewanie piosenek i tańce dyskotekowe sprzyjały integracji.

Uczniowie chętnie doskonalili swoje umiejętności językowe podczas nocnych seansów filmowych. Najwytrwalsi oglądali film wyreżyserowany przez Georga Lukasa w jego oryginalnej wersji w ocenzurowanej przez tłumacza formie.

Dużo emocji dostarczyły dzieciom zajęcia przyrodnicze, podczas których uczyli się słuchać, dotykać, wąchać i patrzeć na ekosystem parku. Jury miało dużo problemów z wyborem najpiękniejszych perfum przygotowanych własnoręcznie przez dzieci.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały harcerskich gawęd podczas wieczornego ogniska oraz tropiły świetliki w blasku gwiazd.

Życzymy udanych wakacyjnych wyjazdów!

 

DSCN3515