Newton Primary School

18 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona udali się na wycieczkę do G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce na Piknik Naukowy. Czekały tam na nich wiele stref ze stanowiskami naukowymi, na których dotknęli z bliska nauki i zostali wciągnięci się w jej fascynujący świat.

Mogli obserwować, programować, a nawet sterować robotami. Niektóre z nich opowiadały o ciekawostkach naukowych i chętnie rozmawiały z uczniami, a zwłaszcza z ładnymi uczennicami.
Dzieci obejrzały łaziki marsjańskie, drony, modele samolotów i technologie kosmiczne. Poznały wiele praw fizyki, w tym prawo patrona naszej szkoły Issaca Newtona. Interaktywne eksponaty w nowatorski, nietypowy sposób przybliżyły im wybrane zagadnienia i zjawiska.
Dzieci zaciekawiły eksperymenty i doświadczenia. Z chęcią brały w nich udział. Nad ich bezpieczeństwem czuwało fachowe „oko” naukowców i troskliwe opiekunów.

Najmłodsi uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni do udziału w zajęciach w planetarium.

Dużo atrakcji i strachu dostarczyła naszym uczniom strefa przyrodnicza z groźnymi, egzotycznymi zwierzętami.

Dziękujemy za tak pouczającą wycieczkę. Zachęciła nas do badania i poznawania otaczającego nas świata. Wielu z nas postanowiło w przyszłości zostać naukowcami.

20170918 104816 resized