Newton Primary School

22 września uczniowie klasy III A udali się na warsztaty do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Od ziarenka do bochenka. Pieczemy chleby, bułki i inne wyroby cukiernicze.

Uczniowie poznali tajniki i zwyczaje związane z wypiekiem chleba oraz jego rodzaje. Dowiedzieli się jak dawniej pieczono chleb, jakich narzędzi używał rolnik, młynarz, piekarz i gospodyni. Pieczenie chleba w dawnych czasach wymagało dużo wysiłku i trudu. Chleb otaczany był szczególnym szacunkiem i czcią. Ludzie wierzyli, że chleb jest darem Bożym i daje zdrowie, dostatek, szczęście i spokojne życie. Ludzie szanowali chleb. Bochen chleba miał swoje specjalne miejsce w każdym domu.

W części warsztatowej, podczas zgodnej współpracy w zespołach, dzieci własnoręcznie przygotowały ciasto i upiekły chlebki. Czas oczekiwania na gotowe wypieki umilały im kolorowanki, puzzle i zabawy konstrukcyjne. Towarzyszył im aromatyczny zapach…

Podczas zajęć dzieci zrozumiały, że wypiek chleba jest ciężką praca i trudnym zadaniem, dlatego należy szanować pieczywo.

chl 005