Newton Primary School

W dniu 4 października 2017r. dziewczynki i chłopcy z klasy II A wraz z wychowawcą panią Martą Derewońko wybrali się do Parku w Przemyślu. Celem spaceru była obserwacja jesiennych zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie. Wsłuchiwały się także w śpiew ptaków. Chociaż nie udało nam się zobaczyć biegającej wiewiórki ani jeża, chodzenie po „dywanie” usłanego z szeleszczących liści było super zabawą. Dzieci odrysowywały kredkami korę drzewa, przykładając do niej kartkę papieru. Liczyły również ilość słojów na pniu drzewa, określając jego wiek. Delektując się ciszą wśród spadających liści, narysowały również wybrane przez siebie okazy.

Po wykonaniu zadań uczniowie posilili się słodkościami oraz skorzystali z chwili relaksu na placu zabaw. Lekko zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Po powrocie, dzieci wspólnie stworzyły „Makietę parku” metodą „collage”.

 

WP 20171004 10 27 12 Pro