Newton Primary School

Aktywność fizyczna nie tylko wspomaga prawidłowy rozwój fizyczny służy również wzrostowi odporności organizmu dziecka. Właściwie dobrane odpowiednio, zróżnicowane zajęcia ruchowe wpływają w dużym stopniu na rozwój zdolności umysłowych dziecka. Ruch i sport w naszej szkole to jeden z ważnych obszarów do którego przykładamy wiele uwagi.
Dzieci w Niepublicznej Szkole im.I Newtona uczą się tańca towarzyskiego , hip -hop, trenują karate , tenis ziemny. Swą sprawność fizyczną ćwiczą pod okiem trenerów i nauczycieli w-fu.
Nasza Szkoła została zakwalifikowana do programu MAŁY MISTRZ , co pomaga osiągnąć wysoką jakość zajęć sportowych . W następnym roku szkolnym dzieci od klasy drugiej rozpoczną
systematyczną naukę pływania . Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość uczestniczenia w starannie zaplanowanych zajęciach ruchowych , prowadzonych przez znakomitych nauczycieli sportu.

Nasza szkoła oferuje możliwość zapisania dzieci na dodatkowe zajęcia z tenisa ziemnego.

Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej gimnazjum nr 5 lub na kortach otwartych i krytych.

Dzieci zaczynają grać w tenisa zgodnie z wytycznymi programu „Tenis 10”, na dostosowanym do wzrostu i wieku korcie i sprzęcie.

Naszym celem jest to, żeby w dorosłym życiu dzieci umiały grać w tenisa na wysokim poziomie amatorskim i klubowym i mogły we własnym zakresie spędzać czas na korcie. Zajęcia tenisowe w szkole mogą być nawet pierwszym krokiem do rozpoczęcia kariery zawodniczej. :)

Miesięczna opłata za zajęcia zawiera wynajem kortu i sprzętu.